Program 2024
Jako každý rok jsme pro vás připravili program ve spolupráci se zkušenými praktiky z oboru. TAL 2024 představil inspirativní myšlenky, praktické případové studie i prostor pro diskuzi a vaše témata. Řeč byla o budoucnosti Supply Chainu, automatizaci, digitalizaci i dalších logistických trendech.
V průběhu celého dne byla přístupná Experience Zone, kde jste se mohli setkat s partnery konference a vyzkoušet si technologické vychytávky.
Po skončení odborného programu následoval společenský večer, kde jste mohli sdílet dojmy nad dobrým jídlem a pitím.
Úterý, 18. 6. 2024
Hlavní program
8:30–9:30 | Registrace |
9:30–9:50 |
ZahájeníRoman Žák, Chairman of the Supervisory Board, Aimtec Richard Brunner, Regional Head of Chamber of Industry and Commerce Regensburg for Upper Palatinate / Kelheim Bernard Bauer, Executive Board Member, DTIHK |
9:55–10:20 |
Jak úspěšně zvládnout transformaci digitálního dodavatelského řetězce v nových podmínkáchProf. Dr. Nils Finger, Professor of Supply Chain Management, CBS International Business School |
10:25–10:50 |
Řízení změny: Využití potenciálu digitální transformace v REHAU AutomotiveMichael Colberg, Chief Operations Officer, REHAU Automotive |
10:50–11:20 |
Coffee Break |
11:20–11:45 |
Simulační nástroje: Klíč k efektivnímu procesnímu plánování výroby a logistikyTomáš Sauer, Global Competence Field Leader, FORVIA HELLA |
11:50–12:15 |
Radikální změny automobilového průmyslu v odolném dodavatelském řetězci a v inteligentní výrobě poháněné umělou inteligencíCarlos Portillo, Global Product Marketing Manager – Artificial Intelligence, SAP |
12:15–14:00 |
Oběd a networking |
14:00–14:25 |
Digitalizace a její lidský rozměrMichal Fichtner, Head of Digitalization Operations, Continental Automotive |
14:30–14:55 |
Digitální transformace v AISIN Europe Manufacturing CzechMartin Vilím, Manager IT, AISIN Europe Manufacturing Czech |
15:00–15:25 |
Bezpečná budoucnost: Jak cloud umožňuje bezpečný a udržitelný růstWojtek Szczepucha, Solutions Architect, Amazon Web Services |
15:30–16:00 | Coffee Break
|
16:00–16:25 |
Logistické výzvy v životním cyklu baterií pro automobilový průmyslLukas Brandl, Chief Operations Officer, BLC – The Battery Lifecycle Company |
16:30–16:50 |
V rychlém pruhu? Spokojeně a udržitelněJana Klusáková Seďová, Chief Executive Officer, Replug me |
16:55–17:15 |
Od krále cyklokrosu k hvězdě silniční cyklistiky: Rozhovor se Zdeňkem ŠtybaremZdeněk Štybar, profesionální silniční cyklista a cyklokrosař |
17:25 |
Závěr |
17:30–22:00 |
Společenský večer Po skončení odborného programu následuje společenský večer v prostorách Parkhotelu Plzeň, který hudebně doprovodí Iby Pop. Přijďte si neformálně popovídat s kolegy z oboru. |
Doprovodný program
8:30–17:30 |
#AimtecLab – Aimtec Digital Factory Showcase Jaké technologie připraví Aimtec pro využití v průmyslu? Přijďte nahlédnout pod pokličku nejmodernějším technologiím. Rozšířená realita jako hudba budoucnosti? Přesvědčíme vás o opaku! AimtecLab můžete navštívit v prostorách hlavního sálu kdykoli během přestávek v programu konference. |
Příspěvky v hlavním programu budou tlumočeny do českého, německého a anglického jazyka. Program může být změněn. |
Řečníci na TAL 2024
Prof. Dr. Nils Finger
Jak úspěšně zvládnout transformaci digitálního dodavatelského řetězce v nových podmínkách
Prof. Dr. Nils Finger je uznávaným odborníkem v oblasti logistiky s bohatými zkušenostmi z praxe i akademického prostředí.
Po vystudování učňovského oboru a následně duálního studijního programu, pracoval Nils Finger v několika logistických organizacích, jako je DB Schenker nebo BVL, kde získal zkušenosti v logistických procesech a významu efektivního řízení dodavatelských řetězců. V současné době sdílí své znalosti a zkušenosti jako profesor řízení dodavatelských řetězců na CBS International Business School v Kolíně nad Rýnem, již od roku 2018. Jeho vášeň pro propojení teorie s praxí je patrná nejen ve výuce, ale i v moderování, panelových diskusích a přednáškách, které organizuje nebo kterých se účastní.
Úvodní key-note prezentace zrekapituluje aktuální výzvy dodavatelského řetězce a poskytne cenná doporučení pro digitalizaci dodavatelského řetězce se zaměřením na nejdůležitější zdroj: a to lidi.
Michael Colberg
Řízení změny: využití potenciálu digitální transformace v REHAU Automotive
Michael Colberg, Dipl.-Ing. z RWTH Aachen, začínal svou profesní kariéru u Fordu v Kolíně a posléze působil v Daimler AG v Brémách a Düsseldorfu. Následně vedl výrobu u Premium AEROTEC GmbH a zastával významné role v Hella AG. Od roku 2018 se věnuje podnikatelskému poradenství se zaměřením na výrobu, logistiku a Lean Management. V REHAU Co+AG je od roku 2020 na pozici Chief Operations Officer Automotive a členem výkonného vedení. Odpovídá za výrobu, dodavatelský řetězec, kvalitu a vývoj.
REHAU Automotive vyvíjí, vyrábí a dodává mezinárodním výrobcům vozidel vysoce kvalitní exteriérové, nárazníkové a polymerní funkční systémy. 7 000 zaměstnanců na 25 místech ve 9 zemích každodenně sdílí vášeň pro vytváření polymerových řešení pro automobilový průmysl, která jsou ještě lehčí, bezpečnější a udržitelnější.
Michael Colberg bude mluvit o tom, jak projít pragmatickou a účinnou digitální transformací v dodavatelském sektoru automobilového průmyslu.
Tomáš Sauer
Simulační nástroje: klíč k efektivnímu procesnímu plánování výroby a logistiky
Společnost FORVIA HELLA je kótovaným mezinárodním dodavatelem pro automobilový průmysl. Je součástí skupiny FORVIA, sedmého největšího dodavatele automobilových technologií na světě. Jako globální lídr na trhu zaměstnává FORVIA více než 150 000 lidí po celém světě. FORVIA HELLA je známá vysoce výkonnou světelnou technikou a automobilovou elektroniku. Současně má široké portfolio služeb a produktů pro obchod s náhradními díly a dílnami a pro výrobce speciálních vozidel s obchodní skupinou Lifecycle Solutions.
Tomáš Sauer nastoupil do společnosti FORVIA HELLA v roce 2015 jako expert na simulaci materiálových toků a podporoval především nové projekty v divizi elektroniky. Později se stal zodpovědným za evropský region v tématu Verifikace a validace výroby a logistiky, což zahrnovalo integraci FlexSim v divizi Osvětlení. V současné době vede oddělení procesních inovací a globálně řídí různá simulační témata ve společnosti.
Představí využití systému FlexSim ve společnosti FORVIA HELLA jako standardního simulačního nástroje, který zajišťuje kvalitní procesní plánování nových projektů v rané fázi.
Michal Fichtner
Digitalizace a její lidský rozměr
Michal Fichtner ve společnosti Continental působí od roku 2003, kdy začínal na pozici opraváře desek plošných spojů. Jeho kariéra vedla přes údržbu do inženýringu, kde později v této oblasti vedl skupinu test inženýrů. Své manažerské zkušenosti následně zužitkoval při vedení oddělení engineeringu jedné z brandýských výrobních divizí a poté týmu IT MES, který zodpovídá za výrobní systémy. Na konci roku 2020 se stal manažerem projektu Digital Factory v závodě Brandýs a se svým týmem pracuje na naplnění vize plně digitálního výrobního závodu. V jeho zkušených rukou se brandýský závod stal modelovou lokalitou Continentalu pro digitalizaci a od dubna 2024 koordinuje Michal Fichtner aktivity v oblasti digitalizace a data managementu na mezinárodní úrovni.
Continental Automotive v Brandýse nad Labem se specializuje na výrobu automobilové elektroniky, od palubních přístrojů, přes displejová řešení až po telematiku a eCall systémy. Jejich výrobky jezdí ve vozech velkých značek po celém světě.
Digitalizace – jsou to opravdu jen jedničky a nuly? Není potřeba víc, než jen z papírového formuláře udělat elektronický? Je digitalizace příležitostí, nebo bychom se jí měli spíše bát? Michal Fichtner představí, jak výrobní závod s 2700 zaměstnanci přistupuje k digitalizaci a proč digitalizace sama o sobě nestačí.
Carlos Portillo
Radikální změny automobilového průmyslu v odolném dodavatelském řetězci a v inteligentní výrobě poháněné umělou inteligencí
Carlos Portillo má za sebou více než 16 let zkušeností ve společnosti SAP, kde zastával různé pozice v různých regionech, což dokazuje jeho přizpůsobivost a globální perspektivu. Jeho současná pozice globálního produktového marketingového manažera pro umělou inteligenci zahrnuje definování a realizaci strategie uvádění umělé inteligence na trh, komunikaci a myšlenkové vedení, čímž významně přispívá k inovacím a strategickému umístění SAP Business AI. Díky solidnímu akademickému základu v oboru operačního výzkumu a více než 24 letům profesních zkušeností si Carlos zdokonalil své odborné znalosti v oblasti optimalizace podnikových procesů v různých odvětvích, jako je dodavatelský řetězec, výroba, provoz a udržitelnost. Kromě profesních úspěchů nachází Carlos inspiraci a naplnění ve své ženě a synovi. Ve volném čase je vášnivým objevitelem témat souvisejících s technologiemi a příležitostně vyhledává adrenalinové extrémní sporty.
Carlos představí celkovou strategii SAP Business AI, vizi společnosti SAP v oblasti AI v dodavatelském řetězci a výrobě a případy využití AI v rámci plánu SAP v oblasti AI v dodavatelském řetězci a výrobě.
Martin Vilím
Digitální transformace AISIN Europe Manufacturing Czech
Martin Vilím je součástí firmy již 14 let, během kterých se stará především o IT systémy a infrastrukturu. Jeho největší pracovní vášeň je architektura systémů a řešení složitých vazeb různorodých systémů. Vede IT oddělení AISIN Europe Manufacturing Czech, které pokrývá vše od podpory uživatelů, starost o informační systémy až po komunikaci se stroji na hale.
Společnost AISIN Europe Manufacturing Czech je součástí celosvětové skupiny AISIN Group, která patří mezi 10 největších dodavatelů automobilového průmyslu. Závod v Písku prochází digitalizací, která je nutnou součástí nabíhajících i připravovaných výrobních projektů. Ty pokračují v rozšiřování portfolia o produkty do hybridních a elektrických automobilů.
Závod AISIN v Písku v současné době prochází digitalizační transformací a přechodem na SAP S/4HANA. Jak takový komplexní projekt zvládnout, prozradí Martin Vilím.
Wojtek Szczepucha
Bezpečná budoucnost: Jak cloud umožňuje bezpečný a udržitelný růst
Wojtek Szczepucha se od svých prvních kroků ve světě IT soustředil na oblast sítí a bezpečnosti. S více než dvacetiletou zkušeností ve vedení týmů a strategickém poradenství pomáhal organizacím dosáhnout svých cílů. Jeho práce se zaměřuje na vytváření inovativních řešení a implementaci transformací v existujících strukturách. V posledních letech se soustředí na Amazon Web Services a spolupracuje s různými organizacemi od Startupů až po respektované finanční instituce, pojišťovny a e-commerce společnosti.
Společnost Amazon Web Services (AWS), která byla spuštěna v roce 2006, začala poskytovat klíčové infrastrukturní služby podnikům ve formě webových služeb - dnes obecně známých jako cloud computing.
V současné době Amazon Web Services poskytuje vysoce spolehlivou, škálovatelnou infrastrukturní platformu v cloudu, která zajišťuje provoz stovek tisíc podniků ve 190 zemích světa. Díky datovým centrům v USA, Evropě, Singapuru a Japonsku využívají jejich nízkonákladovou, pružnou, otevřenou a flexibilní a bezpečnou platformu zákazníci ze všech odvětví.
Lukas Brandl
Logistické výzvy v životním cyklu baterií pro automobilový průmysl
Lukas Brandl má dlouholeté zkušenosti v oblasti recyklace a využití surovin. Pro společnost TSR naplánoval první demontážní linku na baterie z elektromobilů v závodě Rheda-Wiedenbrück a pomáhal rozvíjet oblasti podnikání v oblasti recyklace baterií a řízení životního cyklu baterií. Od roku 2023 je součástí vedení společnosti BLC - The Battery Lifecycle Company GmbH, společného podniku společností Rhenus Automotive a TSR Recycling.
BLC - The Battery Lifecycle Company GmbH je společný podnik společností Rhenus a TSR Recycling, který nabízí širokou škálu služeb v průběhu celého životního cyklu baterií. BLC se zaměřuje na určení vhodnosti použitých, vadných nebo nefunkčních baterií pro další použití, opětovné použití a opravu pomocí komplexní diagnostiky s cílem výrazně prodloužit životnost baterií. Baterie, které nejsou vhodné k dalšímu použití, jsou předupraveny pro další recyklaci pomocí procesů, jako je demontáž a úplné vybití. Dlouhodobým zřízením celoevropské sítě středisek chce společnost BLC zásadně přispět k efektivnější logistice v oblasti poprodejních služeb elektromobility.
Ve své prezentaci se Lukas bude zabývat logistickými výzvami, které se v budoucnu očekávají pro efektivní životní cyklus automobilových baterií.
Jana Klusáková Seďová
V rychlém pruhu? Spokojeně a udržitelně
Jana Klusáková je ředitelkou organizace Replug me. V Replug me usiluje o přenos unikátního know-how z oblasti digitálnímu wellbeingu na systémovou úroveň českého školství.
Věnuje se také vlivu digitalizace na jednotlivce a společnost, včetně dopadů na trh práce. Udržet si vlastní rovnováhu jí přitom pomáhá podpora týmu, který digitální work-life balanc přináší do škol i firem, i čas strávený zahradničením a zachraňováním starých odrůd.
Michael Samuelčík
V rychlém pruhu? Spokojeně a udržitelně
Michal Samuelčík je psychologem v organizaci Replug me. Chce pomáhat sobě a lidem kolem být v životě alespoň o trochu spokojenější. A věří, že otevírání tématu digitálních technologií může hezky sloužit k nacházení lepšího vztahu k nim, k ostatním lidem a v neposlední řadě i k sobě.
S prací online se to má stejně jako s jízdou na dálnici. Je nutné dělat si pravidelné přestávky, mít bezpečnostní prvky, znát svoje limity a vědět kam a proč mířím. Během naší přednášky vás podpoříme v získávání schopností užitečných na cestě za vaší digitální rovnováhou.
Zdeněk Štybar
Od krále cyklokrosu k hvězdě silniční cyklistiky: rozhovor se Zdeňkem Štybarem
Zdeněk Štybar je výraznou osobností českého cyklistického světa. Jeho kariéra začínala na bikrosovém kole, kde zaznamenal úspěchy i na mezinárodní úrovni již v mladém věku, včetně vítězství na mistrovství světa v roce 1993 ve své věkové kategorii. Později se věnoval cyklokrosu, kde se stal trojnásobným mistrem světa v kategorii Elite a dvojnásobným mistrem světa v kategorii do 23 let.
V roce 2005 a 2006 se stal mistrem světa v cyklokrosu do 23 let. Jeho úspěchy v cyklokrosu vyvrcholily vítězstvím v závodě Světového poháru v roce 2007 a celkovým prvenstvím v sezóně 2009/2010. V silniční cyklistice začal aktivněji závodit při přípravě na cyklokrosovou sezónu. Jeho úspěchy na silnici zahrnují vítězství v etapách závodů jako Kolem Lleidy, Tour des Pyrénées a Kolem Slovenska. Jeho přechod do silniční cyklistiky se stal trvalým v roce 2011, kdy se připojil k týmu Omega Pharma–Quick-Step. Štybarův triumf v klasice Omloop Het Nieuwsblad v roce 2019 byl jedním z jeho nejvýznamnějších úspěchů na silnici. Jeho kariéra je považována za inspirativní pro mladé cyklisty a jeho jméno je pevně zapsáno v dějinách českého cyklistického sportu.